You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Opieka nad dziećmi w Argentynie
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 28 lipiec 2019 - 10 sierpień 2019

Program ten łączy w sobie naukę języka hiszpańskiego z pracą w lokalnym centrach opieki społecznej i  ośrodkach dziennej opieki dla rodzin o najniższym dochodzie. Udział w nim daje wyjątkową możliwość nie tylko zasmakowania argentyńskiej kultury, ale i wniesienia swojego wkładu w polepszenie jakości życia tutejszej społeczności. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż wolontariat w Argentynie realizowany będzie w Cordobie, tętniącym życiem mieście, położonym u podnóża gór Sierras Chicas. Jak będzie wyglądał Twój czas spędzony w Argentynie?

Codziennie uczestniczyć będziesz w dwugodzinnych lekcjach języka hiszpańskiego. Zajęcia mają charakter interaktywny i są dostosowane do indywidualnych kompetencji językowych każdego uczestnika. Nie ma więc znaczenia, czy dopiero zaczynasz naukę hiszpańskiego czy też posługujesz się nim płynnie. Popołudnia, podczas których będziesz pomagać w centrach i ośrodkach, będą doskonałą okazją, by wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce. Dzieci to przecież wspaniali nauczyciele.

High School Student volunteers with Argentinian kids during school breaks on a Care project

Jeżeli kochasz pracę z dziećmi, wolontariat ten przyniesie Ci wiele radości. Do Twoich zadań należeć będzie stymulowanie rozwoju intelektualnego swoich wychowanków poprzez różnego rodzaju zabawy i gry edukacyjne oraz zapewnienie im niezbędnego ciepła i miłości, których tak brakuje każdemu z tutejszych najmłodszych. Wszyscy wolontariusze biorący udział w projekcie będą pracować pod kontrolą pracowników placówki, w razie potrzeby zawsze służących Ci pomocą i dobrą radą.

Twój czas w Argentynie wypełni jednak nie tylko praca, ale też poznawanie kultury i atrakcji ojczyzny tanga. Sprzyjać będzie temu czas wolny oraz weekend, podczas którego uczestnicy projektu udadzą się w podróż w okolice Cordoby, w których odwiedzimy m.in dom należący niegdyś do słynnego rewolucjonisty - Che Guevary. Wycieczka ta będzie również okazją do pogłębiania integracji z pozostałymi uczestnikami projektu, którzy, co najważniejsze - pochodzą różnych stron świata. Czas spędzony w Argentynie na długo pozostanie w Twojej pamięci, a zdobyte tu umiejętności z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Jeżeli chcesz wziąć udział właśnie w tym programie i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, zgłoś się do nas! Prześlemy Ci scenariusz, według którego projekt ten będzie realizowany.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲