You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Medycyna w Argentynie
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 28 lipiec 2019 - 10 sierpień 2019
  • 11 sierpień 2019 - 24 sierpień 2019

Wolontariat ten łączy w sobie wymagające lekcje języka hiszpańskiego z wyjątkową możliwością bezpośredniego podpatrywania pracy lekarzy. W związku z tym, że Argentyna w wielu kwestiach podobna jest do Europy, możliwość obcowania z nowoczesną techniką stosowaną w tutejszych szpitalach będzie niezwykle przydatna dla każdego, kto pragnie w przyszłości studiować medycynę.

Wraz z innymi wolontariuszami mieszkać będziesz i pracować będą w Kordobie-mieście o światowym znaczeniu dla nauki i turystyki. Zagwarantowane będziecie mieli 2 godziny nauki języka hiszpańskiego dziennie, co znacząco przyczyni się do rozwoju Waszych umiejętności językowym. Zajęcia te są interaktywne, wobec czego możesz liczyć na motywację i zapał do nauki na każdym jej etapie. Dzięki temu, że lekcje będą zawierać również słownictwo medyczne, będziesz mógł zastosować nowo nabytą wiedzę w praktyce, rozmawiając z tutejszymi pracownikami szpitala i jego pacjentami. Bez względu na to, czy chcesz opanować podstawy tego języka, czy też pogłębiać jego znajomość, możesz być pewien, że nauczanie będzie dostosowane do poziomu Twoich kompetencji językowych.

Teen volunteers on a Medicine & Healthcare project in Argentina wear scrubs in a hospital

Podczas pobytu w szpitalu będziesz mieć szansę podpatrywania wszystkich aspektów pracy lekarza. Odwiedzisz wiele oddziałów szpitalnych, co pozwoli Ci zobaczyć, na czym polegają różnego rodzaju procedury, będziesz także pracować na oddziałach położniczych oraz pomagać w obchodach oddziałowych. Dodatkowo będziesz również mógł wziąć udział w wykładach poświęconym naukom medycznym.

W weekend, będącym czasem wolnym od pracy, odwiedzimy urokliwe argentyńskie wioski położone na górskich pasmach. W programie wycieczki przewidziane jest również zwiedzanie domu, należącego niegdyś do słynnego argentyńskiego rewolucjonisty - Che Guevary. Czas wolny, którego wieczorami nie będzie Ci brak, będzie doskonałą okazją do poznawania innych wolontariuszy oraz tutejszych malowniczych okolic. Nie zwlekaj i zdobądź cenne doświadczenie!

Jeżeli chcesz wziąć udział właśnie tym projekcie i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, prosimy o kontakt. Prześlemy Ci scenariusz, według którego program ten będzie realizowany.

Programy dla młodzieży w szczególności polecamy tym z Was, którzy myślą o studiowaniu za granicą – udział w wolontariacie międzynarodowym pozwoli uzyskać dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym na wyższe uczelnie. Szukasz sprawdzonej organizacji, która pomoże Ci przygotować się do procesu rekrutacji na najlepsze uczelnie na świecie? Polecamy Ci Elab Education Laboratory

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲