You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wymagania: Jakich kwalifikacji potrzebujesz, by wziąć udział w wolontariatach?

Projects Abroad Teaching volunteers help elementary school students at a school in Apia, Samoa

By wziąć udział w większości standardowych projektów, nie musisz mieć ukończonych żadnych specjalnych szkoleń ani nie musisz wykazać się doświadczeniem. Jedyne, czego potrzebujesz, to zaangażowanie w projekt i chęć przyłożenia się do realizacji większego planu poprawy świata na lepsze.

Nie musisz mieć także przeszkolenia pedagogicznego ani doświadczenia z pracy w szkole, by wziąć udział w projektach nauczycielskich.

Jeżeli posiadasz przeszkolenie, doświadczenie lub kształciłeś się w zakresie przedmiotu jednego z projektów, tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału. Będziesz w stanie sprawdzić swój stan wiedzy w praktyce i nauczyć się czegoś nowego.

Niektóre projekty wymagają znajomości danego języka lub doświadczenia w danej dziedzinie. Informacje o tym znajdziesz na stronie danego projektu.

Wymagania językowe

Projects Abroad volunteers help to construct a wall at a Care placement in Fiji during a Community Day

Przy udziale w większości standardowych projektów, nie musisz umieć posługiwać się innym językiem niż angielski. Niewielu wolontariuszy zna lokalne języki państw, w których odbywają się projekty. Dobrze jest poznać podstawy lub choćby nauczyć się podstawowych fraz, ale oczywiście nikt nie wymaga płynnego posługiwania się danym językiem – zwłaszcza nie mającym charakteru międzynarodowego. W czasie trwania projektów z zakresu opieki nad dziećmi i nauki angielskiego, wolontariusze uczą podopiecznych języka angielskiego po angielsku. Taka metoda jest najskuteczniejsza dla lepszego poznania języka przez dzieci, a także łatwiejsza dla wolontariuszy.

Są jednak projekty, które stanowią wyjątek i wymagają podstawowej, średniozaawansowanej lub nawet mocno zaawansowanej znajomości języka lokalnego. Przykładami takich projektów mogą być te z zakresu dziennikarstwa, prawa i praw człowieka oraz medycyny, zwłaszcza w krajach francusko- i hiszpańskojęzycznych. Strona opisowa każdego z takich projektów będzie zawierać stosowną informację. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje umiejętności językowe są wystarczające, skontaktuj się z nami, pomożemy Ci i powiemy, czy dasz radę, czy jednak odrobina podszkolenia się będzie konieczna.

W wielu lokalizacjach możliwe jest podjęcie lekcji językowych przed rozpoczęciem właściwego projektu. Odwiedź stronę kursów językowych, by dowiedzieć się więcej.

Czy projekty mają wymagania wiekowe?

Większość standardowych projektów wymaga ukończenia przynajmniej 15 lat do wzięcia udziału. Te, które mają inne wymagania wiekowe zawierać będą stosowną adnotację na stronie opisowej każdego z nich.

Chcąc wziąć udział w projektach młodzieżowych należy być w wieku między 15 a 18 lat.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲