Jako wiodąca światowa organizacja wolontariatu, Projects Abroad traktuje bezpieczeństwo i dobrostan swoich wolontariuszy i stażystów bardzo poważnie. To właśnie dlatego jesteśmy partnerem Endsleigh Insurance, specjalistycznej firmy zajmującej się ubezpieczeniami turystycznymi i medycznymi, aby zapewnić ci polisę na cały czas trwania podróży. Doradzamy ci także na temat specyficznych wymagań wizowych.

Ubezpieczenie dla wolontariuszy w wieku poniżej 66 lat

Ubezpieczenie jest wliczone w opłatę za program, i chroni cię przez cały czas trwania projektu. W przeciwieństwie do zwykłego ubezpieczenia turystycznego, ta polisa została stworzona specjalnie dla projektów wolontariatu. 

Zakres ubezpieczenia obejmuje:

  • Wydatki na usługi medyczne i pomoc w nagłych przypadkach
  • Ubezpieczenie bagażu i osób 
  • Wypadki
  • Odpowiedzialność cywilną
  • Rezygnację lub ograniczenia
  • Wydatki prawne

Pobierz pełen zakres ubezpieczenia i tabelę wyłączeń.

Zwróć uwagę, że wcześniej istniejące choroby muszą być zgłoszone i nie są objęte zakresem ubezpieczenia. 

Nasze ubezpieczenie dochodzi do skutku jedynie wtedy, gdy opłacisz w pełni swój program, i pokrywa długość trwania projektu. 

Jeśli daty twojej podróży mieszczą się w terminie twojego projektu, ubezpieczenie pokrywa również twój lot. 

Jeśli planujesz niezależną podróż przed lub po projekcie, rekomendujemy zakupienie rozszerzenia polisy na daty twojej podróży.

Ubezpieczenie dla wolontariuszy w wieku powyżej 66 lat

Nasze standardowe ubezpieczenie jest niestety dostępne tylko dla wolontariuszy poniżej 66 roku życia. Jeśli masz, lub będziesz miał w trakcie projektu, więcej niż 66 lat, musisz załatwić swoje własne ubezpieczenie turystyczne i wysłać nam szczegóły przed twoim wyjazdem. W tych przypadkach, oferujemy 1 dodatkowy dzień w projekcie na każde oryginalnie zarezerwowane 2 tygodnie.

Wizy

Jeśli jesteś obywatelem UE i jedziesz do Kambodży, Chin, Etiopii, Ghany, na Jamajkę (na dłużej niż na miesiąc), do Kenii, Mongolii, Nepalu, na Sri Lankę, do Tanzanii, Tajlandii, Togo lub Wietnamu, musisz kupić wizę. Nasz zespół zajmujący się wizami udzieli ci wszelkich szczegółowych informacji na temat wymagań wizowych, gdy zaaplikujesz na projekt.

Szczepienia

Rekomendujemy ci kontakt z twoim lekarzem rodzinnym lub placówką medyczną, aby uzyskać aktualne informacje na temat szczepień. Ponieważ nie jesteśmy ekspertami medycznymi, nasze porady na temat szczepień i innych medycznych kwestii mogą być wyłącznie nieformalne.

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

Skontaktuj się z nami pod numerem:

+44 1273 007 230

lub napisz e-mail:

aby rozpocząć planowanie

Nasze akredytacje