You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Seniorzy

Three Costa Rican children enjoy playtime with a Projects Abroad volunteer

Projekty, w których możesz wziąć udział nie są skierowane wyłącznie dla osób w wieku studenckim! Równie otwarcie witamy także osoby starsze, zwłaszcza seniorów – wraz z ich wiekiem w parze idą życiowe doświadczenia, szeroki wachlarz umiejętności, a także cierpliwość, której czasem brakuje młodszym. W projektach, które odniosły największy sukces czynny udział brało wiele osób starszych, w tym w wieku emerytalnym, którzy mogli wspomóc nas w ich realizacji swoim wieloletnim doświadczeniem w kluczowych obszarach. Przykładem może być wolontariuszka o imieniu Emilia, która chciała sprawdzić w praktyce swoje zdolności dziennikarskie. W wyniku jej przygody z Projects Abroad stała się redaktorem tygodnika Ulan Bator Post w Mongolii!

Wykwalifikowany personel medyczny – lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci i dentyści – to także niezwykle cenni uczestnicy wolontariatów. Dzięki ich pomocy, doświadczeniu i znajomości najnowszych odkryć medycznych są w stanie skutecznie odciążyć część lokalnego personelu, co odbija się pozytywnie na stanie pacjentów. To także doskonała okazja, by sprawdzić swoje siły w czasie leczenia chorób, które w Europie mają status egzotycznych.

Udział w wolontariacie zagranicznym po przejściu na emeryturę

W ciągu ostatnich lat odnotowaliśmy znaczący wzrost zgłoszeń uczestnictwa w projektach od osób w wieku emerytalnym. Popularne wśród nich są projekty o charakterze altruistycznym, takie jak projekty z zakresu nauki języka angielskiego w szkołach, projekty z zakresu opieki nad dziećmi. To ten typ projektów, w których zawsze brakuje wolontariuszy, by w pełni wypełnić zapotrzebowanie.

W tym wieku możesz także mieć ochotę na spróbowanie czegoś nowego i zakosztowanie przygody życiowej. Być może projekty z zakresu archeologii lub o unikalnym charakterze, taki jak projekt poznawania kultury Nomadów pozwoli Ci poczuć na nowo siły młodości? Oczywiście, możesz wziąć udział w innych projektach spośród szerokiej oferty przez nas realizowanych. Możesz elastycznie wybrać czas jego rozpoczęcia oraz trwania.

Zorganizowane wyjazdy dla seniorów

Oferujemy także szereg zorganizowanych wypraw dla osób w pełni wieku (warunkiem jest ukończenie 50 lat życia). Odbywają się one w kilku państwach, w których realizujemy nasze wolontariaty. Każdy z nich ma ustalone daty rozpoczęcia i zakończenia, trwając dokładnie dwa Antygonie. Program projektów wyznacza działania, których realizacja przynosi cenne korzyści dla społeczności lokalnych, a także samych wolontariuszy. To doskonała opcja podróży dla ludzi wrażliwych i świadomych społecznie.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲