You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Rodziny

Weź udział w zagranicznym wolontariacie wraz z rodziną!

Odnotowaliśmy w ostatnich czasach wzrost zainteresowania realizowaniem projektów wraz z innymi członkami rodziny, w tym dziećmi. Sytuacja rodzinna wielu osób aktywnych zawodowo, ale także studentów, nie pozwala im na przerwę w opiece nad dzieckiem. Niektórzy po prostu chcieliby wspólnie z najbliższymi przeżyć wakacyjną przygodę, a jednocześnie zrobić coś dobrego.

Niektórzy rodzice widzą w wolontariatach doskonałą okazję, by nauczyć swoje dzieci empatii i wrażliwości na potrzeby innych ludzi oraz by nauczyły się nowych zdolności i nabrały doświadczeń.

Przede wszystkim, wspólny wyjazd i spędzanie czasu zacieśnia więzi rodzinne!

Czy mogę zabrać ze sobą dzieci?

Tak. Projects Abroad koordynuje szereg projektów, na które możesz zabrać dzieci (pod warunkiem ukończenia przez nie czwartego roku życia). Przed wyborem danego projektu skonsultuj się z nami – każdy projekt ma swoją specyfikację i jest w zróżnicowany sposób dostosowany do możliwości zabrania na niego dziecka.

Ogólne wyznaczniki wiekowe:

  • 4-14 lat:: Dzieci w wieku od 4 do 14 lat w większości przypadków mogą pojechać wraz z rodzicem lub opiekunem na zasadzie rozszerzonego programu wewnątrz kraju docelowego, za wyjątkiem krajó1) takich jak Chiny i Kostaryka. Na Jamajce dzieci nie mogą brać udziału w pracy podczas wykonywania projektów, więc w czasie ich pobytu tam opiekę nad nimi sprawować powinien drugi rodzic. Możemy zaaranżować też opiekę dla dziecka na czas nieobecności rodzica.
  • 15+ lat: Dzieci w tym wieku mogą wziąć udział wraz z rodzicem lub opiekunem w projekcie na zasadzie pełnoprawnego uczestnika standardowego projektu. Dzieci w wieku lat 16 i więcej mogą brać udział w projektach bez opieki osoby dorosłej.

Weź pod uwagę, że w większości lokalizacji możemy nie mieć warunków dla zapewnienia Twojemu dziecku całodobowej opieki. Najskuteczniejszą metodą jest podział zadań – kiedy jeden z rodziców wykonuje projekt, drugi zostaje z dzieckiem w domu.

Pary; czy mogę zabrać ze sobą chłopaka lub dziewczynę?

Tak. Przyjaciele, sympatie, narzeczeni, mężowie i żony są oczywiście mile widziani, do tego pomożemy zorganizować pobyt tak, byście mogli mieszkać i pracować wspólnie.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲