You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat krótkoterminowy dla młodzieży
za granicą

Uczestnik podczas Wolontariatu krótkoterminowego dla młodzieży za granicąCo roku wysyłamy w świat ponad 1000 wolontariuszy w wieku 15-18 lat na nasze krótkoterminowe wolontariaty dla młodzież za granicą. To grupowe wyjazdy, których celem jest niesienie pomocy przy jednoczesnej nauce.

Ty również masz okazję wyjechać do jednego z ponad 25 się krajów świata, w którym możesz:

Bezpieczeństwo

Ze względu na udział ludzi młodych szczególną wagę przykładamy do kwestii bezpieczeństwa i opieki merytorycznej. Wolontariusze nigdy nie będą sami. Są pod stałą opieką naszych pracowników oraz pod opieką merytoryczną pracowników organizacji, w których przyjdzie im pracować. W godzinach roboczych, wolontariusze zakasują rękawy i u boku swoich opiekunów działają w zakresie wyznaczonym przez tematykę wolontariatu. Popołudniami i w czasie weekendu, uczestnicy projektu zwiedzają i poznają lokalną kulturę. Przeczytaj więcej na temat bezpieczeństwa. Jeżeli jesteś rodzicem sprawdź informacje dla rodziców wysyłających swoje dzieci na wolontariat za granicę

Korzyści

 • Zyskasz nowe doświadczenia zawodowe,
  ale także społeczne i kulturowe

 • Zweryfikujesz swój wyboru co do kierunku studiów
  Pracując w szpitalu w ramach wolontariatu medycznego szybko odpowiesz sobie na pytanie czy chcesz studiować medycynę

 • Jeżeli planujesz studiować za granicą to zyskujesz dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym.
  Wolontariaty zagraniczne są bardzo dobrze postrzegane przez komisje rekrutacyjne 

 • Spotkasz wolontariuszy z całego świata.
  Co roku wysyłamy w świat ponad 10 000 stażystów i wolontariuszy z 40 krajów świata. Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi, nie tylko przyglądać się im, ale też żyć razem z nimi to wyjazd na wolontariat jest propozycją właśnie dla Ciebie.

 • Poznasz kraje od strony niedostępnej zwykłym turystom
  Zamieszkasz z innymi wolontariuszami u lokalnych rodzin goszczących.  Stwarza to okazję poznania lokalnej kultury, panujących w niej zwyczajów, języka a przede wszystkim nowych ludzi, często wywodzących się spoza naszego kręgu kulturowego

 • Będziesz pod stałą opieką naszego lokalnego zespołu
  Dzięki stałej opiece pracowników Projects Abroad nie będziesz się martwić o bezpieczeństwo. Pozwoli Ci to skupić się na realizowanym wolontariacie i dać z siebie wszystko.

 • Będziesz żyć dłużej
  Nie od dziś wiadomo, że kto podróżuje ten żyje dwa razy!

 • Nie stracisz czasu na podróże bez celu
  Podróż to okazją żeby coś przeżyć, a nie koniecznie ją przeleżeć. Jeżeli chcesz odkrywać, poznawać i dzielić się emocjami to nie ma no to lepszego pomysłu niż wolontariat międzynarodowy.

Jak zostać wolontariuszem Projects Abroad?

Wybierz wolontariat dla siebie, wypełnij formularz aplikacyjny i wpłać zaliczkę. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 10 dni. Pomożemy w uzyskaniu wizy i wszystkich niezbędnych formalnościach związanych z podróżą za granicę. Na Twoje życzenie zarezerwujemy też lot. Nasi pracownicy odbiorą Cię z lotniska, odwiozą do miejsca zakwaterowania, wprowadzą w obowiązki wolontariusza, będą służyć Ci radą i pomocą w każdej sprawie. W trakcie odbywania wolontariatu będziesz wykonywać swoje obowiązki pod opieką lokalnych specjalistów: lekarzy, weterynarzy, pracowników socjalnych, prawników, nauczycieli i instruktorów.   

 

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲