Kiedy decydujesz się zostać wolontariuszem za granicą, wiesz, że kraj, do którego jedziesz, będzie inny niż twój ojczysty. Aby przygotować cię na to doświadczenie w nowym kraju z inną kulturą, stworzyliśmy dla ciebie pogłębione szkolenie ze świadomości kulturowej. Chcemy, żebyś czuł się i był przygotowany, zanim dotrzesz do swojej destynacji. To wszystko włączone jest w cenę.

Co to jest kulturowa wrażliwość i świadomość?

Kulturowa wrażliwość oznacza zrozumienie, że kultury są różne i akceptację tych różnic. Każdy kraj ma swoje własne tradycje i kulturę. Bycie wrażliwym kulturowo i otwartym na różnice kulturowe sprawi, że twój czas za granicą będzie bardziej interesujący. Będziesz eksplorował i poznawał kulturę różną od twojej własnej, w tym samym czasie zdobywając nową perspektywę.

A Projects Abroad volunteer playing cards with her host family in Mongolia

Dlaczego potrzebujesz kursu świadomości i wrażliwości kulturowej?

Spotkanie z inną kulturą może być czasami szokiem. Możesz nie oczekiwać, że wszystko będzie tak inne, jak naprawdę jest. Możesz czuć się nie na miejscu lub nie wiedzieć, co tam robisz. To nazywane jest szokiem kulturowym. 

Szkolenie wolontariuszy w zakresie wrażliwości kulturowej może zamienić szok kulturowy w ciekawość. Volunteer training for cultural sensitivity can change culture shock to cultural curiosity. I oczywiście, wszyscy chcemy być ciekawi naszej destynacji, bez problemu w postaci wszechogarniającego uczucia, jak bardzo nowe jest wszystko, co widzimy i czego doświadczamy. 

To właśnie dlatego robimy co w naszej mocy, by upewnić się, że jesteś przygotowany i znasz swoją destynację najbardziej, jak to możliwe W ten sposób możemy się skupić na czynieniu dobra już od samego początku. Będziesz w stanie w pełni poznawać i eksplorować swój nowy, tymczasowy dom.

Local Filipinos perform traditional songs and dances at the Sinulog festival in the Philippines

Jak nasz darmowy kurs świadomości kulturowej działa w Projects Abroad

Z naszym darmowym kursem świadomości kulturowej nie musisz się martwić, że poczujesz się nie na miejscu, kiedy przyjedziesz i rozpoczniesz swój projekt wolontariatu. Przygotujemy cię na kontakt z twoją destynacją w zabawny i interaktywny sposób, korzystając z cyfrowego dziennika podróży. Jak już dostaniesz dostęp do swojego dziennika, przeprowadzimy cię przez oparty na 5 krokach program online, aby pomóc ci lepiej poznać kulturę danego kraju, zanim wyjedziesz. Te kroki to: 

  • Nastawienie do podróży - tutaj wprowadzimy cię w podejście oparte na otwartym umyśle, niezbędne podczas podróży za granicę 
  • Szok kulturowy - ta część twojego dziennika podróżnego wyjaśnia, dlaczego kulturowy szok występuje i w jaki sposób może cię on dotknąć
  • Dziennik kulturowy - dziennik kulturowy wprowadza cię w normy społeczne, tradycje, i to, co wyróżnia twoją destynację 
  • Świadomość kulturowa - w tej sekcji będziesz rozwiązywał zabawne łamigłówki i quizy, sprawdzające znajomość różnic kulturowych, którą właśnie poznałeś 
  • Zanim polecisz - w tym ostatnim kroku dowiesz się  jak wykorzystać wiedzę, którą właśnie zdobyłeś 

Możesz uzyskać dostęp do swojego dziennika podróżnego poprzez swoją spersonalizowaną stronę MyProjectsAbroad po rejestracji na projekt. A teraz, wczuj się w rolę podróżnika i zobacz naszą zapowiedź kursu świadomości kulturowej

The map of your Travel Diary for cultural awareness

Więcej na temat naszego kursu świadomości kulturowej

Mamy nadzieję, że nasza zapowiedź sprawiła, że nie możesz doczekać się swojej wyprawy za granicę. Po zakończeniu swojego pełnego dziennika podróży, otrzymałeś właściwe wprowadzenie w kulturę danego kraju. Będziesz także znał kilka podstawowych zwrotów w języku tego kraju i kilka sposobów interakcji. 

To sprawi, że będziesz czuł szczególną wspólnotę podczas mieszkania z twoją rodziną goszczącą. Będziesz mógł wchodzić z nimi w łatwe interakcje, ponieważ będziesz rozumieć ich kulturę. Możesz także rozumieć kilka rzeczy, które będą mówić, dzięki twojemu szkoleniu ze świadomości kulturowej. To sprawi, że lepiej wykorzystasz spędzony z nimi czas. 

Podróżowanie do nowego kraju może czasem wydawać się przerażające. Ze wsparciem naszego zespołu, wraz z kulturowym szkoleniem, które oferujemy, poczujesz, że podróż całkowicie cię zmieniła.

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami ds. projektów. Z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie twoje pytania.

+44 1273 007 230

lub napisz e-mail:

aby rozpocząć planowanie

Nasze akredytacje