A Projects Abroad volunteer in Madagascar plays with the children after fundraising for her project.

Fundraising

RADY I SUGESTIE NA TEMAT TEGO, JAK ROZPOCZĄĆ ZBIERANIE FUNDUSZY.

Tak więc zdecydowałeś się na wolontariat z nami - ale w jaki sposób zdobędziesz na niego pieniądze? Nie panikuj! Przygotowaliśmy szczegółowy poradnik fundraisingu, który możesz zamówić tutaj. Możesz także przeczytać pomysły i porady zamieszczone na tej stronie. 

 • Zrób plan - jak dużo możesz zebrać lub zarobić miesięcznie?
 • Załóż swoją własną stronę fundraisingową na twojej osobistej stronie w MyProjectsAbroad. Ta opcja jest dostępna dla ciebie po akceptacji w projekcie; możesz wtedy dać link do niej komukolwiek zainteresowanemu przekazaniem pieniędzy na twój projekt. 
 • Obetnij swoje wydatki i powstrzymaj potrzebę kupowania rzeczy, których naprawdę nie potrzebujesz – sprawdź naszą listę którą umieściliśmy na twojej stronie My ProjectsAbroad.
 • Stwórz realistyczne targety i śledź swój postęp. 

Jesteśmy partnerem easyfundraising

Robiąc zakupy online poprzez easyfundraising możesz zebrać pieniądze na swój projekt. Zbieraj je w 3 prostych krokach: 

 • Zarejestruj swój projekt w easyfundraising
 • Kupuj online w sklepach wspieranych przez easyfundraising
 • Otrzymuj wsparcie finansowe od sklepów na rzecz twojego projektu 

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i zarejestrować swój projekt!

Nasz przewodnik po fundraisingu 

Dla twojej wygody, zebraliśmy wszystkie informacje w formie wygodnego przewodnika po fundraisingu, który daje ci porady i sugestie dotyczące postępowania ze zbieraniem funduszy. Tu kilka porad, zanim rozpoczniesz:

 • Stwórz plan akcji. Ile możesz zaoszczędzić miesięcznie? Czy zwrócisz się do organizacji o sponsorowanie?
 • Po zaakceptowaniu cię w projekcie, możesz założyć swoją własną fundraisingową stronę na twojej spersonalizowanej stronie w 'MyProjectsAbroad'. Możesz dać link jakiejkolwiek osobie zainteresowanej sfinansowaniem twojego projektu. 
 • Stwórz realistyczne cele i śledź swój postęp.

Oto kilka sposobów, z których korzystali nasi wolontariusze, zbierając pieniądze w przeszłości: 

Sponsorowanie i fundraising

Wiele firm chętnie rozważyłoby sponsorowanie cię, jeśli podejdziesz do nich we właściwy sposób. Zobacz nasz przewodnik po fundraisingu, aby zebrać pomysły, w jaki sposób pisać efektywne listy sponsoringowe. Zanim zaczniesz wysyłać listy, upewnij się, że mieścisz się w kryteriach organizacji, fundacji lub funduszu, do którego chcesz się zwrócić. Przedtem rozważ następujące pytania:

 • Czy ta organizacja interesuje się twoja lokalną szkołą, uniwersytetem lub społecznością?
 • Czy ta organizacja interesuje się twoim projektem lub destynacją? 
 • Czy możesz zaoferować sponsorowi możliwość promocji poprzez reklamę sponsorowanego eventu w lokalnym radiu/gazecie lub na plakacie/T-shircie z jego logo?

Inne źródła

 • Lions Club, Rotary lub Round Table w twojej okolicy
 • Fundusze powiązane z kościołami 
 • Granty dla szkół i uniwersytetów 
 • Organizacje charytatywne i fundusze
 • Royal Geographical Society

'Directory of Grant Making Trusts' to dobre rozpoczęcie (taniej jest wypożyczyć je z biblioteki niż kupić). Upewnij się, że pasujesz do kryteriów organizacji charytatywnych lub funduszy, do których się zwracasz. 

Dwa fundusze, które skłonne są fundować projekty za granicą to Jack Petchey Foundation oraz Sir Philip Reckitt Educational Trust. Jack Petchey Foundation przeznaczona jest dla potencjalnych wolontariuszy z Londynu i Essex (www.jackpetcheyfoundation.org.uk). Sir Philip Reckitt Educational Trust jest dla tych z East Ridings w Yorkshire oraz z Norfolk (www.spret.org). To tylko dwa spośród wielu funduszy, które mogą pomóc ci sfinansować twój projekt. 

Royal Geographical Society oferuje różnorodność grantów każdego roku studentom i badaczom. Aby dowiedzieć się o nich więcej, zerknij na www.rgs.org/OurWork/Grants.

Sponsorowane wydarzenia

Te wydarzenia zazwyczaj potrzebują planowania z wyprzedzeniem, ale mogą naprawdę się zwrócić. Pomyśl o tym, kogo znasz i jakie umiejętności posiadasz. Jesteś biegaczem? Znasz kogoś grającego w zespole? Właściciela baru lub restauracji? Nasz przewodnik po fundraisingu pełen jest pomysłowych przykładów. Sprzedaj właściwie swój event oraz zachęć przyjaciół i rodzinę do wsparcia go. Możesz nawet skontaktować się ze swoim lokalnym radio lub gazetą, aby przyciągnąć sponsorów oraz wypromować tych, których już masz. 

Dodatkowa praca

Doceń wartość dodatkowej pracy! Nawet niewielkie zarobki mogą uczynić różnicę, jeśli oszczędzasz wystarczająco dużo. Pracując za dwadzieścia złotych za godzinę po 4 godziny dwa razy w tygodniu możesz zarobić 160 złotych tygodniowo, 320 złotych miesięcznie i 3840 złotych rocznie. 

Jesteśmy tu, aby ci pomóc, i wielu z nas - niegdyś wolontariuszy jak ty - znalazło swoje własne metody zbierania funduszy. Pamiętaj że motywacja i organizacja są kluczami do sukcesu. 

Powodzenia!

Nasze akredytacje