You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Daty & Terminy

Dowiedź się kiedy możesz wyjechać i na jak długo

Wolontariaty & Staże indywidualne

Female volunteer teaching young monks about reading time in a school in Sri Lanka

Nasze wolontariaty i staże indywidualne realizujemy w trybie ciągłym, co oznacza, że trwają one przez cały rok, dlatego sam możesz zdecydować o terminie swojego przyjazdu a także o długości pobytu. Minimalny jego okres wyznaczono na 2 tygodnie, maksymalnego nie określono.

Wolontariaty Edukacyjne są wyjątkiem na tle pozostałych wolontariatów i staży indywidualnych. W większości przypadków są bowiem realizowane tylko w roku szkolnym. Planując udział w tym projekcie należy wziąć pod uwagę, że rok szkolny w każdym kraju jest inaczej zorganizowany. Skontaktuj się z nami chcąc dowiedzieć się na temat terminów roku szkolnego w każdym z krajów.

Wolontariaty grupowe 

W przeciwieństwie do wolontariatów i staży indywidualnych, gdzie to uczestnicy wybierają termin i długość wyjazdu, wolontariaty grupowe mają wyznaczone terminy rozpoczęcia i zakończenia. Trwają one 2 lub 4 tygodnie i realizowane są w kilku turnusach w trakcje wakacji letnich i zimowych.
Dokładne terminy realizacji grupowych Wolontariatów dla osób 16-19 lat, Wolontariatów dla osób 19+ oraz Wolontariat dla osób 50+ można odnaleźć przy opisie każdego z nich.

 

 

DATA ROZPOCZĘCIA & DŁUGOŚĆ POBYTU

Sam wybierasz datę rozpoczęcia projektu oraz długość pobytu (w tygodniach)
Sprawdź listę opłat aby poznać minimalny czas pobytu na wybranym projekcie.

Sam wybierasz datę rozpoczęcia projektu oraz długość pobytu (w tygodniach)
Sprawdź listę opłat aby poznać minimalny czas pobytu na wybranym projekcie.

Wolontariaty dla młodzieży mają wyznaczone daty rozpoczęcia i zakończenia. Trwają one 2 lub 4 tygodnie i realizowane są w kilku turnusach w trakcje wakacji letnich i zimowych

Jak określić datę zakończenia pobytu?

Jeżeli wybierasz się na wolontariat lub staż indywidualny, to sam dokładnie wiesz, jakie dane wpisałeś w formularzu aplikacyjnym – znasz datę rozpoczęcia projektu oraz czas trwania. Pozostaje zatem ustalenie daty powrotu. Datę powrotu określisz dodając do daty Twojego wylotu z Polski czas trwania projektu minus 1 dzień. Pamiętaj, że data rozpoczęcia projektu jest elastyczna - jeżeli w formularzu zapisałeś, że chcesz rozpocząć 1 lipca to faktycznie możesz przylecieć 3 dni wcześniej lub 3 dni później.

Jeżeli wybierasz się na młodzieżowy wolontariat grupowy to powinieneś być na miejscu w pierwszą sobotę lub niedzielę i być gotowym do wylotu powrotnego w ostatnią sobotę.

Kiedy aplikować?

Locals in Peru participate in a festival of traditional clothing in the Sacred Valley region

Minimalny okres potrzebny na załatwienie wszystkich formalności wynosi 2 tygodnie. Pamiętaj jednak, że im wcześniej złożysz aplikację, tym więcej będziemy mieli czasu, aby dopasować program wybranego przez Ciebie projektu do Twoich potrzeb. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd w ostatniej chwili, najlepiej skontaktuj się z nami drogą telefoniczną, dzięki czemu być może szybciej uda nam się zaaranżować Twój wyjazd i pobyt.

Optymalnie aplikacje należy złożyć na 3-4 miesiące przed planowanym wyjazdem. W takim przypadku można mieć pewność, że koszty udziału w projekcie będą najmniejsze. To kwestia ceny biletów lotniczych – im więcej czasu na kupno biletu, tym większe prawdopodobieństwo, że uda się go kupić w dobrej cenie.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲
Feedback
You seem interested in our projects! Care to tell us more?
I'd be happy to! Not right now, thanks.