You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Daty & Terminy

Dowiedź się kiedy możesz wyjechać i na jak długo

Wolontariaty & Staże indywidualne

Female volunteer teaching young monks about reading time in a school in Sri Lanka

Nasze wolontariaty i staże indywidualne realizujemy w trybie ciągłym, co oznacza, że trwają one przez cały rok, dlatego sam możesz zdecydować o terminie swojego przyjazdu a także o długości pobytu. Minimalny jego okres wyznaczono na 2 tygodnie, maksymalnego nie określono.

Wolontariaty Edukacyjne są wyjątkiem na tle pozostałych wolontariatów i staży indywidualnych. W większości przypadków są bowiem realizowane tylko w roku szkolnym. Planując udział w tym projekcie należy wziąć pod uwagę, że rok szkolny w każdym kraju jest inaczej zorganizowany. Skontaktuj się z nami chcąc dowiedzieć się na temat terminów roku szkolnego w każdym z krajów.

Wolontariaty grupowe 

W przeciwieństwie do wolontariatów i staży indywidualnych, gdzie to uczestnicy wybierają termin i długość wyjazdu, wolontariaty grupowe mają wyznaczone terminy rozpoczęcia i zakończenia. Trwają one 2 lub 4 tygodnie i realizowane są w kilku turnusach w trakcje wakacji letnich i zimowych.
Dokładne terminy realizacji grupowych Wolontariatów dla młodzieży, Wolontariatów dla studentów oraz Wolontariat dla osób starszych można odnaleźć przy opisie każdego z nich.

Jak określić datę zakończenia pobytu?

Jeżeli wybierasz się na wolontariat lub staż indywidualny, to sam dokładnie wiesz, jakie dane wpisałeś w formularzu aplikacyjnym – znasz datę rozpoczęcia projektu oraz czas trwania. Pozostaje zatem ustalenie daty powrotu. Datę powrotu określisz dodając do daty Twojego wylotu z Polski czas trwania projektu minus 1 dzień. Pamiętaj, że data rozpoczęcia projektu jest elastyczna - jeżeli w formularzu zapisałeś, że chcesz rozpocząć 1 lipca to faktycznie możesz przylecieć 3 dni wcześniej lub 3 dni później.

Jeżeli wybierasz się na młodzieżowy wolontariat grupowy to powinieneś być na miejscu w pierwszą sobotę lub niedzielę i być gotowym do wylotu powrotnego w ostatnią sobotę.

Kiedy aplikować?

Locals in Peru participate in a festival of traditional clothing in the Sacred Valley region

Minimalny okres potrzebny na załatwienie wszystkich formalności wynosi 2 tygodnie. Pamiętaj jednak, że im wcześniej złożysz aplikację, tym więcej będziemy mieli czasu, aby dopasować program wybranego przez Ciebie projektu do Twoich potrzeb. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd w ostatniej chwili, najlepiej skontaktuj się z nami drogą telefoniczną, dzięki czemu być może szybciej uda nam się zaaranżować Twój wyjazd i pobyt.

Optymalnie aplikacje należy złożyć na 3-4 miesiące przed planowanym wyjazdem. W takim przypadku można mieć pewność, że koszty udziału w projekcie będą najmniejsze. To kwestia ceny biletów lotniczych – im więcej czasu na kupno biletu, tym większe prawdopodobieństwo, że uda się go kupić w dobrej cenie.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲