You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Zagraniczne wolontariaty dla absolwentów szkół wyższych

A recent graduate works with a patient at his physical therapy internship in Samoa.

Wielu potencjalnych wolontariuszy zgłasza się do nas tuż po zakończeniu pierwszego lub drugiego etapu ich studiów. To doskonała szansa, by przeżyć przygodę, jaką możemy Ci zapewnić w czasie trwania jednego z naszych projektów!

W życiu każdego studenta czas, w którym jest się świeżo po ukończeniu ostatnich egzaminów to czas, w którym jest się na rozdrożu okresu edukacyjnego i życia zawodowego. Udział w wolontariacie za granicą może stanowić nagrodę za ukończenie studiów i wspaniały projekt wakacyjny, dzięki któremu zdobyć można szereg cennych doświadczeń i nowych umiejętności.

Dla Projects Abroad oraz współpracujących z nami placówek i organizacji – szpitali, szkół, sierocińców i firm, osoby, które właśnie ukończyły studia są niezwykle cennymi partnerami do wymiany myśli i doświadczeń. Każdy nowy wolontariusz, udając się na przygodę z dowolnym projektem, nie tylko zdobywa nowe doświadczenia i umiejętności, ale także przekazuje nam część swojej, wciąż zmieniającej się, wiedzy akademickiej i różnorakich doświadczeń życiowych. Odbycie wolontariatu za granicą zmienia człowieka w pewnym zakresie – odnotowaliśmy fakt częstszego wybierania pracy za granicą przez naszych byłych wolontariuszy, niż przez osoby niebiorące udziału w takiego typu projektach.

Jak wygląda zagraniczny wolontariat po ukończeniu edukacji?

Często zdarza się, że wolontariusze nie brali nigdy przerwy od studiów (na rok lub semestr), a także nie mają jeszcze jasno określonej wizji dalszej kariery zawodowej. Jeśli cały okres studiów spędziłeś na ciężkiej nauce, odkładając myśli o wyjazdach i zwiedzaniu świata na później, ta chwila nadeszła właśnie teraz!

Programy realizowane przez Projects Abroad to niepowtarzalna szansa na odbycie przygody życia w jednym z dalekich i egzotycznych krajów, a także jednoczesne zdobywanie nowych doświadczeń – zarówno przydatnych w życiu zawodowym, jak i tych, które poszerzają horyzonty. Być może wizyta za granicą pozwoli Ci otworzyć oczy na ścieżkę zawodową o której nie miałeś dotąd pojęcia lub której nawet nie rozważałeś?

Z nami sam wybierasz to, dokąd się udasz, co zamierzasz robić na miejscu oraz kiedy i na jak długo chcesz wyjechać!

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲