You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

To była najciekawsza i najbardziej rozwijającą częścią mojego dotychczasowego życia

Wywiad z Maciejem Sułkiem, uczestnikiem wolontariatu z zakresu Ogólnej Opieki Nad Dziećmi na Fidżi.

Maciej Sułek

Bula !!!

Cześć wszystkim mam na imię Maciek i chciałbym się podzielnic z wami moimi przeżyciami dotyczącymi wolontariatu dla Projects Abroad.

W 2011 roku spędziłem 6 miesięcy w Nadii. Jest to trzecie co do wielkości miasto na Fidżi.

Na moja decyzje ogromny wpływ miał przede wszystkim szczytny cel całego projektu oraz kompletny brak pomysłu na kierunek studiów, jakie chciałem podjąć.

Maciej Sułek

Początkowo brałem pod uwagę wyjazd do Brazylii lub Chin. Ostatecznie wybór padł na Fidżi, ze względu na otwartość jaka charakteryzuje mieszkańców tego kraju i 68 procentowy rum który spożywany pod palmami był Everestem moich marzeń:)
Pierwsze wrażenie jakie zrobiło na mnie Fidżi jest nie zapomniane. Po samym wyjściu z samolotu przywitali mnie ludzie niezwykle przyjaźni ubrani w koszule z kwiatami, spódniczki (sulu) no i oczywiście 40 stopniowy upal.

Przez jednego z pracownikowi Projects Abroad zostałem odebrany z lotniska i zawieziony pod samiutkie drzwi domu mojej nowej rodziny z która spędziłem kolejne pól roku.

Pracowałem jako wolontariusz w muzułmańskim przedszkolu które usytuowane było w samym centrum miasta i w odległości 20 minut od miejsca, w którym mieszkałem.

Maciej Sułek

Pod moja opieka znajdowało się około dziewięćdziesięcioro dzieci w wieku od 4 do 5 lat. Bóg zapłać za pomoc ze strony 2 nauczycielek w przeciwnym razie byłoby krucho i maluch zagilgotałyby mnie na śmierć. Dzieciuszki były bardzo inteligentne i najfajniejsze na świecie. Jeżeli zaistniałaby jakakolwiek możliwość adopcji, to do Polski wróciłbym z co najmniej jedna drużyna piłkarska lepiej przygotowana na Euro 2012 niż nasza aktualna drużyna narodowa :)

Przez 6 miesięcy odwiedziłem miejsca, które zapierały dech w piersiach, poznałem wielu wspaniałych ludzi, wolontariuszy jak i mieszkańców Fidżi, którzy do dziś sa moimi serdecznymi przyjaciółmi.

Maciej Sułek

Zawsze mogłem liczyć na załogę Projects Abroad, byli do dyspozycji 24 godziny na dobę i gdyby tylko natrafiła się okazja do wzięcia udziału w kolejnym projekcie nie zawahałbym się nawet przez chwile.

Wolontariat na Fidżi był najważniejszą, najciekawsza i najbardziej rozwijającą częścią mojego dotychczasowego żywotu na tym świecie.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o projekcie Opieka nad dziećmi na Fidżi

Maciej Sułek

Ten wywiad może zawierać odniesienia do pracy w domach dziecka. Dowiedz się więcej o obecnym podejściu Projects Abroad do wolontariatu w tych placówkach i skupieniu się na opiece nad dziećmi w świetlicach środowiskowych.

Powrót do Historii Wolontariuszy

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲