Często zadawane pytania

Poniżej jest lista często zadawanych pytań.
Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, skontaktuj się z nami lub poproś nas o telefon.

 

 

Gdzie mogę jechać?

Mamy projekty wolontariatu dostępne w:

Afryce:

Pracujemy w Ghanie, Kenii, na Madagaskarze, w Senegalu, w Południowej Afryce i Tanzanii.

Azji:

Pracujemy w Kambodży, Chinach, Mongolii, Nepalu, na Filipinach, na Sri Lance, w Tajlandii i w Wietnamie.

Europie:

Pracujemy w Rumunii.

Ameryce Łacińskiej i na Karaibach:

Pracujemy w Argentynie, Belize, w Ekwadorze, na Jamajce, w Meksyku i w Peru.

W rejonie Południowego Pacyfiku:

Pracujemy na Fidżi i na Samoa.

Powrót do góry strony
Jakie typy projektów są dostępne?

W Projects Abroad oferujemy różne typy projektów, w których możesz wziąć udział. Te obejmują zarówno oferty wolontariatów, jak i staży oraz ekscytujących wypraw pozwalających na zanurzenie się w innej kulturze

Każdy z tych projektów ma swój format – wspólną listę cech, takich jak daty, czas trwania i program. 

Na przykład, jeśli pragniesz elastyczności i niezależności, idealnie będą do ciebie pasować nasze elastyczne projekty. Alternatywnie, nasze projekty grupowe oferują określone daty wyjazdu i pozwalają ludziom z całego świata zebrać się, aby stworzyć grupę. 

Chcesz pracować razem z grupą osób w twoim wieku? Dla nastolatków najlepszym wyborem będą nasze projekty High School Specials. Stworzyliśmy także projekty Middle School Specials przeznaczone dla jeszcze młodszych osób. A jeśli masz powyżej 50 lat, nasze projekty Grown-up Specials są idealne dla ciebie.

Jeśli chcesz wyjechać w ramach szkoły lub klubu młodzieżowego, lub po prostu z grupą przyjaciół, możesz rozważyć nasze szyte na miarę projekty grupowe.

Jakiegokolwiek typu wyprawy poszukujesz, mamy go dla ciebie!

Powrót do góry strony
Ile trwają projekty?

Oferujemy projekty trwające od jednego tygodnia do 12 miesięcy. Ty sam decydujesz, na jak długo chcesz wyjechać.

Każdy projekt ma minimalny czas trwania. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie naszej strony z cenami

Większość wolontariuszy wyjeżdża na okres od 2 do 12 tygodni. Możesz sprawdzić ceny na naszej stronie internetowej. Jakkolwiek, gdybyś chciał wyjechać na dłużej, możesz zawsze dodać “ekstra tygodnie”.

W niektórych krajach można odbywać wolontariat jedynie do 6 miesięcy ze względu na ograniczenia wizowe.

Powrót do góry strony
Czy mogę łączyć projekty?

Tak. Możesz łączyć projekty, zarówno w jednym, jak i w różnych krajach. Zobacz naszą stronę dotyczącą połączeń projektów.

Powrót do góry strony
Kiedy mogę zacząć? Kiedy powinienem aplikować?

W przypadku większości naszych elastycznych projektów, możesz wybrać daty rozpoczęcia i zakończenia. Projekty odbywają się przez cały rok. Jakkolwiek, nasze projekty grupowe mają ustaloną datę rozpoczęcia i zakończenia. Akceptujemy aplikacje cały czas, tak więc nie ma żadnego określonego deadline’u dla twojej aplikacji.

Zachęcamy cię do aplikowania tak wcześnie, jak to tylko możliwe, jak tylko zdecydujesz, który projekt wybrać i kiedy chcesz wyjechać. A to dlatego, że: 

 • Niektóre destynacje i projekty wymagają co najmniej trzech miesięcy, aby przetworzyć aplikację i zaaranżować wizy. W ten czas wliczamy twoje przygotowania do nadchodzącej podróży. Do innych krajów można załatwić wyjazd w zaledwie dwa-trzy tygodnie. 
 • Gdy masz więcej czasu na przygotowania, łatwiej ci zbierać fundusze, a nam doradzać ci na temat przygotowań do podróży. Im więcej czasu mamy, tym bardziej możemy dopasować projekt do twoich zainteresowań i preferencji.

Jeśli zdecydujesz się na projekt last minute, zadzwoń do nas, by dowiedzieć się, jak szybko możemy go dla ciebie zrealizować.

Powrót do góry strony
Czym Projects Abroad różni się od innych organizacji?

Naszym nadrzędnym celem jest przynoszenie korzyści społecznościom i ekosystemom, w których pracujemy. Możesz być pewien, że twój projekt jest etyczny, dobrze wspierany i jest częścią lepszej przyszłości. Oto kilka elementów naszej pracy, które odróżniają nas od innych programów wolontariatu: 

 • Będziesz miał pełne wsparcie naszej obsługi w swojej destynacji 

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Nigdy nie powierzylibyśmy go innej organizacji, jak robią to niektóre firmy. Zamiast tego, zatrudniamy, dokładnie sprawdzamy i szkolimy nasz zespół w danej destynacji. Razem, zapewniamy światowej klasy sieć wsparcia, która pozwoli ci rozwinąć skrzydła. 

 • Nasze bezstresowe podejście

My zajmujemy się wszystkim, więc ty już nie musisz. Zajmiemy się twoim ubezpieczeniem podróżnym i medycznym, transferami z lotniska, zakwaterowaniem, wyżywieniem i wszystkim innym. To wszystko zawiera twoja opłata za projekt. 

 • Będziesz miał realny wpływ

To nie są zwykłe wakacje i nie chcemy, byś marnował swój czas. Dlatego inwestujemy w planowanie, narzędzia do mierzenia oraz zasoby szkoleniowe. To oznacza że możesz przyczynić się do czegoś znaczącego, nieważne, który projekt wybierzesz.

Powrót do góry strony
Jakie koszty muszę ponieść? Czy za pracę dostanę wynagrodzenie?

Prosimy zerknij na naszą tabelę cen, aby sprawdzić koszty projektów, którymi jesteś zainteresowany. Ta strona zawiera także wyszczególnienie tego, co zawiera opłata za projekt. 

Nie dostaniesz wynagrodzenia za swoją pracę, ale zdobędziesz wartościowe doświadczenie zawodowe i odkryjesz umiejętności, o których nie wiedziałeś, że je posiadasz - i spędzisz świetny czas! Nie otrzymujemy finansowania ze strony rządu ani żadnego zewnętrznego finansowania. Nasze partnerskie organizacje ledwo radzą sobie z płaceniem własnemu zespołowi, tak więc te pozycje muszą być oparte na wolontariacie i samofinansowaniu. 

Tak samo, zapewniamy projekty dające świetne doświadczenie zawodowe, ponieważ nie prosimy naszych organizacji partnerskich, aby ci płaciły. Zawsze upewniamy się co do zasady, że organizacje lub osoby w krajach rozwijających się za nic nie płacą. 

Otwarcie mówimy, dlaczego pobieramy opłatę i jak wydajemy twoje pieniądze.

Powrót do góry strony
Co zawiera opłata?

Nasze ceny zawierają:

 • Zakwaterowanie
 • Wyżywienie (trzy posiłki dziennie)
 • Ubezpieczenie podróżne i medyczne
 • Odbiór i dowóz na lotnisko
 • Pełne wprowadzenie do projektu przez doświadczonego członka zespołu po przyjeździe 
 • Transport do i z miejsca, gdzie będziesz pracował 
 • 24-godzinne wsparcie ze strony naszego lokalnego zespołu 
 • Pomoc w nagłych sytuacjach ze strony naszego zespołu do spraw nagłych 
 • Wyposażenie niezbędne do przeprowadzenia projektu i materiały, włączając naszą bazę danych z tysiącami zasobów
 • Szkolenie i warsztaty prowadzone przez naszą doświadczoną lokalną obsługę 
 • Regularne eventy socjalne i aktywności w ramach społeczności wraz z innymi wolontariuszami i stażystami 
 • Dostęp do naszego lokalnego biura z połączeniem internetowym
 • Certyfikat na zakończenie projektu 
 • Dostęp do naszych usług i zniżek dla byłych wolontariuszy 
 • Wsparcie w sprawie zdobycia wizy 
 • Wsparcie fundraisingowe, z włączeniem twojej własnej spersonalizowanej strony fundraisingowej 
 • Przygotowanie do wylotu przez naszego wyspecjalizowanego doradcę ds. wolontariatu 
 • Spersonalizowaną stronę na MyProjectsAbroad website, ze wszystkimi informacjami na temat projektu, zakwaterowania i miejsca pracy 
 • Darmowy kurs świadomości kulturalnej 
 • Uczestnictwo w naszych grupach w social media, przeznaczonych dla wolontariuszy, aby utrzymywać kontakt i wymieniać się informacjami 
 • Wsparcie w zakończeniu rejestracji lub przygotowaniu dokumentów związanych ze stażem, jeśli to ciebie dotyczy 

Czego nie obejmuje cena:

 • Lotów
 • Kosztu wyrobienia wizy (jeśli dotyczy)

Opłaty za projekt są istotne, ponieważ pozwalają nam zapewnić ci dobrej jakości usługi i pełne wsparcie. To właśnie dlatego ponosisz koszt za swój projekt. 

Powrót do góry strony
Czy Projects Abroad może pomóc mi zorganizować loty?

Tak. Poszukiwanie lotów online może być czasochłonnym, męczącym i frustrującym procesem. Mamy 20 lat doświadczenia w aranżowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Pozwól nam wykonać tę pracę za ciebie. 

Możemy pomóc ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, upewniając się, że masz najbezpieczniejsze, najwygodniejsze i najtańsze połączenie, niezależnie od tego, jak złożone są twoje plany podróży. Dowiedz się więcej o rezerwacjach lotów z nami.

Powrót do góry strony
Czy Projects Abroad pomoże mi w uzyskaniu wizy?

Tak. Nasz doświadczony zespół ds. wiz oferuje spersonalizowane usługi, opierając się na dekadach aranżowania wiz dla tysięcy wolontariuszy do krajów na całym świecie. Nasz zespół ma rozległą wiedzę na temat krajów, w których pracujesz i zna najlepsze sposoby, być mógł się dostać tam, gdzie chcesz!

Powrót do góry strony
Czy możemy dołączyć do projektu jako grupa?

Z przyjemnością aranżujemy pobyt grup w naszych zagranicznych destynacjach. 

Jeśli jesteście małą grupą, po prostu daj nam znać w swoim formularzu aplikacyjnym, że chcesz dołączyć do projektu z przyjaciółmi. Nasz zespół upewni się, że możecie pracować razem lub blisko siebie oraz mieszkać w tym samym miejscu. W wielu przypadkach jest także możliwe, aby przyjaciele dołączyli do różnych programów w tym samym kraju, mieszkając w jednym miejscu. 

Jeśli jesteście większą grupą, możemy zorganizować szyty na miarę projekt grupowy, który spełni wasze oczekiwania.

Powrót do góry strony
Czy będę potrzebował szczepień?

To zależy od tego, gdzie wyjeżdżasz, oraz jakie szczepienia przeszedłeś w przeszłości. Rekomendujemy, żebyś umówił się ze swoim lekarzem, który z przyjemnością udzieli ci informacji o szczepieniach, których potrzebujesz.

Powrót do góry strony
Ile trzeba mieć lat, żeby wziąć udział w projektach?

Możesz dołączyć do naszych elastycznych projektów, jeśli masz co najmniej 16 lat. Nie ma górnej granicy wiekowej. Te projekty odbywają się przez cały rok, i większość z nich trwa jeden tydzień lub dłużej. Wielu spośród naszych wolontariuszy ma od 18 do 25 lat, ale rośnie udział starszych osób, którzy biorą przerwę od kariery lub są na emeryturze. To sprawia, że miks naszych wolontariuszy we wszystkich destynacjach jest bardzo różnorodny. 

Prowadzimy także projekty, które mają z góry określone daty wyjazdu i powrotu, dla osób, które chciałyby dołączyć do grupy osób w swoim wieku. Te obejmują nasze High School Specials dla osób w wieku 15-18 lat oraz  Middle School Specials dla ludzi w wieku 12-15. Mamy także projekty Grown up Specials, skierowane do ludzi po 50 roku życia.

Powrót do góry strony
Jakich kwalifikacji potrzebuję?

W przypadku większości projektów nie potrzebujesz żadnych kwalifikacji. Musisz jedynie mówić po angielsku. Żadne kwalifikacje typu TEFL lub nauczycielskie nie są wymagane w naszych projektach nauczycielskich (jakkolwiek będzie mile widziane, jeśli je masz). 

Nasz profesjonalny zespół będzie na miejscu, by przeprowadzić cię przez rozpoczęcie projektu. Upewnią się, że wiesz co robić i czego  się od ciebie oczekuje, przed rozpoczęciem przez ciebie pracy. I jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował pomocy, wystarczy, że chwycisz za słuchawkę.

Wszyscy nasi wolontariusze pracujący w projektach opieki nad dziećmi lub nauczycielskich mają także dostęp do naszej bazy danych. Zawiera ona setki pomysłów, które mogą być wdrożone w klasie. Możesz znaleźć ćwiczenia, które możesz wydrukować dla dzieci, gry, w które możesz z nimi zagrać, i różne piosenki, których możesz ich nauczyć.

Prosimy zapoznaj się z poszczególnymi stronami projektów, aby uzyskać więcej informacji.

Powrót do góry strony
Czy muszę być obywatelem brytyjskim?

Nie. Akceptujemy wolontariuszy z całego świata - w istocie, aktywnie rekrutujemy głównie w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Chcemy mieć międzynarodowy miks wolontariuszy - o to przecież chodzi w wymianie kulturalnej. 

Możesz odwiedzić nasze międzynarodowe strony, by dowiedzieć się więcej.

Powrót do góry strony
W jaki sposób jestem wybierany?

Kiedy aplikujesz, zapytamy cię o nazwisko i adres osoby polecającej. To będzie ktoś, kto cię dobrze zna - taki jak nauczyciel w szkole lub pracodawca. Następnie kontaktujemy się z nimi, prosząc ich o referencje. To zazwyczaj wystarczy, by uznać, że nadajesz się do udziału w projekcie. Czasami zapraszamy przyszłych wolontariuszy na nieformalną rozmowę, by rozwiać wszystkie nasze wątpliwości. 

Dodatkowo, wszyscy wolontariusze w wieku 21 lat i więcej (lub 18 i więcej w Kambodży, na Fidżi, w Rumunii i w Tajlandii), którzy uczestniczą w projektach związanych z pracą z dziećmi, muszą zapewnić w procesie aplikacji zaświadczenie o niekaralności. Poinformujemy cię o tym, jak otrzymamy wypełniony formularz aplikacyjny.

Powrót do góry strony
Co zyskam, biorąc udział w projekcie?

Te projekty to doskonała możliwość, aby połączyć podróżowanie z wartościową pracą. Zdobędziesz doświadczenie, które będzie świetnie wyglądało w twoim CV, ale także poprawisz swoje umiejętności, takie jak praca zespołowa, prezentacja i komunikacja. Co więcej, to niepowtarzalna okazja, by poznać całkiem inną kulturę i styl życia.

Powrót do góry strony
Czy mogę zbierać fundusze na mój projekt?

Tak. Wielu spośród naszych wolontariuszy zbiera fundusze, jakkolwiek nie musisz tego robić. Dla twojej wygody, stworzyliśmy przewodnik po fundraisingu, który zapewni ci pomysły i porady na ten temat.

Powrót do góry strony
Czy mogę porozmawiać z byłymi wolontariuszami?

Tak. Proszę zobacz recenzje na naszej stronie www. Alternatywnie, możesz skontaktować się z nami i napisać nam, gdzie chcesz jechać i do jakiego projektu chcesz dołączyć. Skontaktujemy cię z osobami, które brały udział w tych projektach w przeszłości.

Powrót do góry strony
Co, jeśli mam więcej pytań?

Jeśli masz pytania lub chcesz porozmawiać o szczegółach naszych projektów, nie wahaj się z nami skontaktować. Jeśli chcesz z nami porozmawiać, zadzwoń do nas pod numer +48 22 292 22 07 lub poproś o telefon. Możesz także przyjść na jeden z naszych eventów informacyjnych.

Powrót do góry strony
Jaki jest kolejny krok?

Następnym krokiem jest kontakt z nami po więcej informacji, lub, jeśli zdecydowałeś już, co chcesz robić, aplikacja.

Powrót do góry strony
Jakie wsparcie otrzymam za granicą?

Wierzymy, że wsparcie od naszych zespołów za granicą nie może się równać z żadnym innym. Mamy pełnoetatową i wyszkoloną, mówiącą po angielsku obsługę w każdej destynacji. 

Ich zadaniem jest przygotowywanie miejsc pracy, odebranie ciebie z lotniska, sprawdzenie twojego zakwaterowania i zapewnienie ci wsparcia 24 godziny na dobę. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zobacz stronę na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Podczas trwania twojego projektu będziesz miał także wsparcie ze strony lokalnego superwizora w miejscu, gdzie pracujesz. Będą pod ręką, by udzielić ci pomocy i rady podczas całego czasu spędzonego w projekcie. 

Robienie czegoś ekstra jest tym, co przychodzi nam bardzo naturalnie, i wierzymy, że to czyni nasze projekty wyjątkowymi.

Powrót do góry strony
Czy kraje są bezpieczne?

Zanim stworzymy projekty w danej destynacji, upewniamy się, że kraj jest bezpieczny i politycznie stabilny. Jeśli nie jest, nie jeździmy tam. 

Jesteśmy w stałym kontakcie z Foreign and Commonwealth Office w kwestiach bezpieczeństwa i stabilności, i oczywiście, dodatkowym wyznacznikiem bezpieczeństwa jest nasz lokalny zespół w każdej destynacji.

Powrót do góry strony
Czy ktoś odbierze mnie z lotniska?

Ktoś wyjdzie po ciebie na lotnisko lub na dworzec, jeśli podróżujesz koleją lub autobusem.

W momencie kiedy przejdziesz przez bramki przylotów, będziesz w stanie zobaczyć pracownika Projects Abroad. Będą stali tam ze znakiem Projects Abroad, czekając na ciebie. Wszystkie transfery z i na lotnisko są opłacone i zaaranżowane przez nas.  

Proszę zerknij na naszą stronę na temat bezpieczeństwa i wsparcia, aby uzyskać więcej informacji lub sprawdzić procedury związane z przylotem do konkretnej destynacji.

Powrót do góry strony
Co, jeśli zachoruję?

Jeśli zachorujesz podczas swojego pobytu za granicą, lokalny zespół Projects Abroad będzie wiedział, gdzie znajduje się najlepsza pomoc medyczna. Otrzymasz informacje na ten temat podczas wprowadzenia zaraz po przyjeździe, i rzecz jasna możesz skontaktować się z naszym zespołem telefonicznie przez całą dobę. 

W przypadku, gdy poważnie zachorujesz, jesteś objęty polisą, która, jeśli to potrzebne, zawiera możliwość opłacenia twoich lotów do domu i wszystkich kosztów medycznych, zanim wrócisz.

Zespół Projects Abroad będzie pod ręką, żeby połączyć cię z twoją rodziną, z firmą ubezpieczeniową i z odpowiednimi lekarzami.

Powrót do góry strony
Czy mogę przedłużyć mój pobyt za granicą?

Tak. Jakkolwiek, będziesz potrzebował sprawdzić wymagania wizowe i ograniczenia związane z lotem. Zakup biletu z możliwością zmiany daty zapewni ci elastyczność. 

Jeśli chcesz przedłużyć swój pobyt, po prostu zwróć się do naszego lokalnego zespołu. Każdy dodatkowy tydzień, który spędzisz w projekcie, będzie doliczony do twojej faktury zgodnie z cenami rozszerzeń.

Powrót do góry strony
Czy będę mógł podróżować, będąc na miejscu?

Twoje weekendy będą normalnie wolne podczas naszych elastycznych projektów. Możesz wykorzystać ten czas na wycieczki do lokalnych, interesujących miejsc. Na każde dwanaście tygodni pracy przysługują ci dwa tygodnie urlopu. W tym czasie jesteś zabezpieczony polisą i możesz niezależnie podróżować. 

Możesz także podróżować po zakończeniu projektu. Wielu wolontariuszy tworzy małe grupy, wspólnie podróżujące. W zależności od destynacji, którą wybierzesz, możesz zobaczyć góry, plaże, dżunglę lub piękne miasta. 

Nasze wyjazdy grupowe oraz projekty dla poszczególnych grup wiekowych mają z góry ustalony plan. To oznacza, że twoje weekendowe i społeczne aktywności zostały zaplanowane z góry. Nie musisz planować niczego ekstra, ponieważ nasz zespół już wszystko dla ciebie zorganizował.

Powrót do góry strony
Gdzie i z kim zamieszkam?

Twoje zakwaterowanie będzie zależało od kraju, który wybierzesz. Większość wolontariuszy mieszka z rodzinami goszczącymi. To zapewnia ci możliwość lepszego poznania lokalnej kultury i nauki lokalnego języka. Mieszkanie razem z rodziną to także dodatkowa sieć wsparcia. 

W niektórych destynacjach, takich jak Kambodża, Chiny i Wietnam, będziesz mieszkał razem z innymi wolontariuszami w mieszkaniach. Wolontariusze w większość naszych projektów ochrony środowiska mieszkają wspólnie w różnych lokalizacjach, czy to przyplażowy hostel, czy drewniane bungalowy. 

Nie powinieneś oczekiwać zachodnich standardów, ale zakwaterowanie jest dobre zgodnie z lokalnymi standardami. Chociaż nie możemy ci zagwarantować, że spełnimy wszystkie twoje prośby, proszę daj nam znać, jeśli masz jakiekolwiek preferencje dotyczące zakwaterowania lub typu okolicy, w której chciałbyś zostać.

Powrót do góry strony
Czy mogę skontaktować się z rodziną?

We wszystkich naszych destynacjach będziesz miał dostęp do internetu. Większość wolontariuszy korzysta z internetu w biurze Projects Abroad. Jeśli mieszkasz i pracujesz na obszarach wiejskich, możliwe, że będziesz musiał odwiedzić miasteczko, by dotrzeć do kafejki internetowej. 

W większości destynacji, możesz kupić lokalną kartę sim do twojego telefonu. Są one świetne do wykonywania lokalnych połączeń i utrzymywania kontaktu z lokalnym zespołem w twojej destynacji.

Ogólnie mówiąc, powinieneś korzystać z telefonu rodziny goszczącej jedynie w nagłych sytuacjach. Internet będzie najlepszym, najtańszym sposobem skontaktowania się z domem.

Powrót do góry strony
Jestem kobietą. Czy to bezpieczne, żebym sama podróżowała i pracowała jako wolontariuszka?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zapamiętać, jest fakt, że jadąc na wolontariat z Projects Abroad, nie będziesz sama. Prawdopodobnie będziesz mieszkać i pracować z innymi wolontariuszami w tej samej destynacji. Nasz lokalny zespół aranżuje regularne eventy, by wolontariusze mogli się ze sobą poznać. Będziesz także miała całodobowe wsparcie naszego lokalnego zespołu, gdy tylko będzie ci potrzebne. 

Jeśli chodzi o podróżowanie, ogólnie, kobiety nie doświadczają większych problemów niż okazjonalne ciekawskie spojrzenia. Jakkolwiek, niezależnie od kraju, zawsze dobrze jest być ostrożną i zachowywać się zgodnie z regułami zdrowego rozsądku. 

Zakładając, że jesteś świadoma możliwych niebezpieczeństw i przygotowana na różnice, które znajdziesz w obcym kraju, nie powinnaś mieć żadnych problemów. Dwie najważniejsze rady dla podróżujących kobiet to być świadomą różnic kulturowych – sposobu, w jaki ludzie zachowują się i ubierają – oraz zawsze ufać swoim przeczuciom.

Powrót do góry strony

Nasze akredytacje