Dowiedz się więcej
Medical interns take a group photo with their placement supervisors in Kenya.

Najlepsze międzynarodowe staże na całym świecie w roku 2020

ZDOBĄDŹ MIĘDZYNARODOWE DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE I PODRÓŻNICZE NA NASZYCH STAŻACH ZA GRANICĄ

Autor Jen Southern | 05 listopada 2019
Updated on 20 stycznia 2020

Jesteśmy tu, żeby dać ci wiedzę, której potrzebujesz. Zostań stażystą tak szybko, jak to możliwe.

Być może dopiero zaczynasz studia, ale to najlepszy czas, aby zacząć szukać stażu. Twoje obciążenie pracą jest wciąż niezbyt wielkie, dlatego masz więcej czasu, aby myśleć o wielkich życiowych wyborach, na przykład o swojej przyszłej karierze. Masz także wiele uczelnianych przerw pomiędzy chwilą obecną a zakończeniem studiów, które możesz wykorzystać, aby odbyć staż – to szczególnie ważne, jeśli chcesz połączyć swój staż z podróżowaniem po świecie. Możesz nabyć tak wiele umiejętności podczas stażu za granicą. Możesz także eksplorować całkiem nowy kraj w tym samym czasie.

 

Conservation intern collects data during a beach clean up in Fiji.

Ostatecznie, staż da ci solidny start oraz pozwoli ci zdecydować, czy wybrana kariera jest dla ciebie właściwa. Lepiej dowiedzieć się tego prędzej niż później, prawda?

Możesz się zastanawiać, w jaki sposób zorganizować staż lub letni projekt za granicą. Po prostu musisz dowiedzieć się, gdzie szukać i z kim rozmawiać. Porozmawiaj z twoimi uczelnianymi doradcami i profesorami, lub przejrzyj tablicę ogłoszeń w kafejce na uczelni.

Dla odmiany, możesz rozpocząć poszukiwanie stażu poprzez organizacje zewnętrzne. Potrzebujesz tylko zdecydować, w jakiej branży chcesz odbyć swój staż. Bonusem będzie możliwość odbycia stażu za granicą. Tylko wyobraź sobie, jak dobrze będzie to wyglądało w twoim CV. 

Aby pomóc ci rozpocząć, zebraliśmy listę najlepszych międzynarodowych staży na rok 2020.

Zdobądź podstawowe umiejętności medyczne i zapewnij bezpłatną opiekę medyczną społecznościom

Medical interns measure the blood pressure of a local in the Philippines.

Tak jakby zdobycie ocen ocen na tyle wysokich, żeby dostać się na uczelnię medyczną, nie było wyzwaniem samym w sobie, oczekuje się od ciebie jeszcze, że skończysz staż lub praktykę, zanim rozważą twoją kandydaturę!

Dobrze rozpocznij, zdobywając podstawowe umiejętności medyczne i zapewniając bezpłatne sprawdzenie zdrowia w społecznościach w krajach rozwijających się. 

Będziesz uczył się od profesjonalistów na stażach za granicą z medycyny i opieki zdrowotnej

Istnieje wiele pól medycyny, w których możesz działać. Tutaj są nasze najpopularniejsze staże medyczne:

Jeśli już studiujesz kierunek medyczny, doceń znaczenie dobrego stażu. Możesz zdobyć mnóstwo nowych umiejętności i poszerzyć swoją wiedzę medyczną podczas swojej kolejnej przerwy na uczelni.

Podnieś świadomość praw człowieka i poznaj systemy prawne za granicą

Human Rights intern does research at a firm in Tanzania.

Często traktujemy nasze prawa człowieka i dostęp do usług prawnych jako pewnik. Staż prawny za granicą w lecie lub w roku 2020 da ci realny wgląd w wyzwania społeczne, z którymi zmagają się kraje rozwijające się. Dowiesz się o praktykach prawnych w innym kraju, będziesz edukować społeczności na temat ich podstawowych praw człowieka i rozwiniesz swoje własne kompetencje przywódcze w tym samym czasie. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, oto nasze najpopularniejsze staże z prawa i praw człowieka za granicą.  

Chroń środowisko poprzez badania i inne działania na rzecz ochrony przyrody

Conservation intern collects data about sea turtles during his internship in Thailand.

Jeśli jesteś pełnym pasji obrońcą klimatu jak Greta Thunberg lub określasz się bardziej jako naturalista jak David Attenborough, na pewno dobrym wyborem będzie dla ciebie staż z ochrony dzikiej przyrody lub staż z ochrony przyrody morskiej za granicą.

Pytanie brzmi, czy chcesz wędrować przez dżunglę i pracować z dzikimi zwierzętami czy eksplorować krystalicznie czyste wody, zbierając informacje na temat raf koralowych?

Będziesz uczestniczył w praktycznych badaniach terenowych i zbierał dane naukowe, które przyczynią się do stworzenia przyszłych polityk ochrony przyrody. Te nowe umiejętności na pewno zwrócą uwagę w twoim CV, jeśli będziesz w przyszłości aplikował o pracę.

Niezależnie od tego, jaki projekt wybierzesz, uczynisz ważny krok w kierunku pełnej sukcesów kariery w zakresie ochrony przyrody. 

Oto nasze najpopularniejsze staże z ochrony przyrody za granicą w roku 2020:

Aby dowiedzieć się, jakie badania będziesz prowadził i czego możesz się nauczyć, stworzyliśmy dla ciebie szczegółowe przewodniki po naszych stażach z ochrony przyrody morskiej i stażach z ochrony dzikiej przyrody.

Poznaj świat biznesu i finansów za granicą

Beneficiary pays back her loan during the Micro-finance internship in Cambodia.

Niezależnie od tego, czy chcesz studiować biznes, czy też chcesz kiedyś założyć własną firmę, umiejętności które zdobędziesz na stażu za granicą bardzo ci się przydadzą. Nie tylko rozwiniesz kompetencje komunikacyjne i przywódcze, ale także pomożesz firmom za granicą kwitnąć. 

Możesz towarzyszyć przedsiębiorcom w prowadzeniu ich małych firm na stażu z mikrofinansowania, albo zdobywać istotne umiejętności biznesowe na naszym stażu z biznesu. 

Jeśli nie jesteś pewny, co powinieneś wybrać, oto nasze najpopularniejsze projekty:

  • Mikrofinansowanie w Kambodży lub Tanzanii
  • Staże biznesowe w Chinach lub Wietnamie

Pomagaj lokalnym nauczycielom i poznaj różne metody nauczania za granicą

Teaching intern talks his students through a classroom activity in Cambodia.

Edukacja jest niezbędnym warunkiem przyszłego sukcesu. Dzieląc się umiejętnościami, zachęcamy do rozwoju i wzrostu kolejną generację. Jednak w wielu krajach rozwijających się brakuje odpowiedniego wsparcia edukacyjnego, przez co często dzieci nie radzą sobie na lekcjach. 

Z twoją pomocą, nauczyciele będą mieli więcej czasu dla tych, którzy pozostają w tyle, jednocześnie ucząc cię nowych technik nauczania. 

Będziesz także miał możliwość podzielenia się swoją wiedzą, którą nabyłeś w swoim kraju, co wspiera dzielenie się informacjami, językiem i kulturą.

Oto nasze najważniejsze staże z nauczania za granicą: 

Ostatecznie, nigdy nie jest za wcześnie, by rozpocząć swoją przygodę ze stażem. Możesz nawet odkryć, że jesteś bardziej specjalistą ds. finansów niż entuzjastą ochrony środowiska. Międzynarodowe doświadczenie stażowe w 2020 roku może pomóc ci zdecydować, jaką ścieżkę kariery obrać w przyszłości, a jednocześnie zdobyć umiejętności, które niektórzy ludzie zdobywają dopiero w późniejszym wieku. 

Mając to wszystko na uwadze, który staż pasuje do ciebie najbardziej?

Podziel się tym artykułem:

Nie zapomnij podzielić się swoją opinią na Facebooku i Twitterze!

Chcesz wiedzieć więcej o naszych stażach za granicą?

Skontaktuj się z ekspertami Projects Abroad. Z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie twoje pytania: 

+44 1273 007 230

Nasze akredytacje