You are from: United States, Go to our American website. Close

Wolontariaty & Staże zawodowe za granicą | Projekty

Projekty

Nasze projekty mają charakter wolontariatów i staży zawodowych. Różnica sprowadza się do wymagań merytorycznych stawianych uczestnikom. W przypadku wolontariatów nie stawiamy żadnych wymagań merytorycznych. W przypadków staży zaś takie wymagania są i dotyczą zazwyczaj wykształcenia lub posiadanego doświadczenia. 

Osobną kategorią projektów są Kursy językowe oraz szczególnie popularne Wolontariaty młodzieżowe dla osób w wieku 16-19 lat. Dają one wyjątkową szanse na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego, zweryfikowanie swoich planów na przyszłość – np. dotyczących wyboru kierunku studiów oraz miłe spędzenie wakacji w międzynarodowym towarzystwie. 

Krótkoterminowe wolontariaty dla młodzieży w wieku 16-19 lat
ZIMA & LATO 2016!

Młodzież w wieku 16-19 lat zapraszamy do wzięcia udziału w naszych wolontariatach krótkoterminowych. Każdy z nich jest połączeniem podróżowania, zajęć praktycznych i dydaktycznych realizowanych w lokalnych instytucjach takich jak szpitale, domy dziecka, parki narodowe i nie tylko. 

Korzyści
Udział w projektach młodzieżowych daje wyjątkową możliwość rozwoju kompetencji zawodowych, a także pozwala zweryfikować swoje plany co do powziętego wyboru kierunku studiów. To także wspaniała zabawa z ludźmi z całego świata, rozwój umiejętności językowych i wyjątkowa lekcja otwartości na odmienne kultury.

Programy dla młodzieży w szczególności polecamy tym z Was, którzy myślą o studiowaniu za granicą – udział w wolontariacie międzynarodowym pozwoli uzyskać dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym na wyższe uczelnie w Wielkiej Brytanii i USA.

Organizacja i bezpieczeństwo
Uczestnicy programów młodzieżowych są pod stałą opieką pracowników naszych lokalnych biur rozsianych po całym świcie. Opiekę merytoryczną sprawują pracownicy organizacji, w których uczestnicy będę realizować projekt.  Każdy uczestnik jest odbierany przez naszych pracowników z lotniska, a następnie przewożony do naszego biura na spotkanie z pozostałymi uczestnikami projektu. W większości przypadków uczestnicy zakwaterowani są parami u lokalnych rodzin goszczących, tam serwowane jest również wyżywienie. Daje to wspaniałą okazję do zagłębienia się w lokalną kulturę i integracje z lokalną społecznością. 

Terminy
Programy dla młodzieży realizowane są tylko w trakcie wakacji. W przeciwieństwie do pozostałych naszych projektów, gdzie to uczestnicy wybierają termin i długość wyjazdu, programy dla młodzieży mają wyznaczone terminy rozpoczęcia i zakończenia.

Zapraszamy do zapoznania się z listą naszych projektów dla młodzieży dostępnych w miesiącach letnich 2016 roku:

Kategoria projektu
Weterynaria & Opieka nad zwierzętami
Data
Projekty rozpoczynajace sie: 09 lipiec, 2017
Budownictwo w RPA (2 tygodnie & 4 tygodnie) Fizjoterapia w Nepalu (2 tygodnie) Medycyna & nauka j. hiszpańskiego w Argentynie (2 tygodnie) Medycyna na Sri Lance (2 tygodnie) Medycyna w Ghanie (2 tygodnie & 4 tygodnie) Medycyna w Nepalu (2 tygodnie) Medycyna w Peru (4 tygodnie) Medycyna w Tanzanii (2 tygodnie & 4 tygodnie) Ochrona środowiska & Wolontariat społeczny w Belize (2 tygodnie) Ochrona środowiska & Wolontariat społeczny w Tajlandii (2 tygodnie) Ochrona środowiska na Madagaskarze (2 tygodnie) Opieka nad dziećmi & Nauka j. arabskiego w Maroko (2 tygodnie) Opieka nad dziećmi & Nauka j. francuskiego w Maroko (2 tygodnie) Opieka nad dziećmi & Nauka j. hiszpańskiego w Argentynie (2 tygodnie) Opieka nad dziećmi & Ochrona środowiska w Ekwadorze (2 tygodnie) Opieka nad zwierzętami w Argentynie (2 tygodnie) Piłka nożna w Ghanie (2 tygodnie) Prawa człowieka & Nauka j. hiszpańskiego w Argentynie (2 tygodnie) Prawa człowieka w RPA (2 tygodnie) Prawo & Biznes w Chinach (2 tygodnie) Projekt ochrony rekinów na Fidżi (2 tygodnie) Sport na Jamajce (2 tygodnie) Wolontariat społeczny - Pomoc społeczności lokalnej na Fidżi (2 tygodnie) Wolontariat społeczny na Sri Lankce (2 tygodnie & 4 tygodnie) Wolontariat społeczny w Ghanie (2 tygodnie & 4 tygodnie) Wolontariat społeczny w Kambodży (2 tygodnie) Wolontariat społeczny w Kenii (2 tygodnie) Wolontariat społeczny w Maroko (2 tygodnie) Wolontariat społeczny w Nepalu (2 tygodnie) Wolontariat społeczny w RPA (2 tygodnie & 4 tygodnie) Wolontariat społeczny w Tanzanii (2 tygodnie & 4 tygodnie) Wolontariat społeczny w Wietnamie (2 tygodnie) Zdrowie Publiczne w Kambodży (2 tygodnie)
Kraj

Kursy językowe

Volunteer with locals

Nauka języków obcych może być fascynującym zajęciem, tym bardziej, jeśli mamy  okazję mieszkać za granicą i obcować z tzw. żywym językiem, trudnym do nauczenia wyłącznie za pomocą słownika czy z nawet najlepszych podręczników.

Wymiana kulturowa, do której zachęca Projects Abroad – jedna z największych na świecie organizacji, co roku wysyłająca do Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej i Europy Wschodniej blisko 10 000 wolontariuszy, niosących pomoc medyczną, prawną i edukacyjną, jest szansą dla każdego, kto w atrakcyjny sposób chciałby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności językowe z:

albo nauczyć jednego z ginących języków społeczności lokalnych z Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej, Południowej oraz Europy Południowo-Wschodniej:

W większości oferowanych przez nas projektów nie stawiamy uczestnikom większych wymagań językowych, wyjątkiem są jedynie staże z medycyny i dziennikarstwa. Dzięki znajomości języka urzędowego danego kraju, a jeszcze lepiej lokalnych jego odmian i/lub dialektów albo przynajmniej podjęciu próby ich nauczenia się z pewnością znacznie więcej skorzystasz na odbywanej przez Ciebie praktyce niż gdybyś posługiwał się tylko uniwersalnym językiem angielskim.

Zajęcia mogą być prowadzone indywidualnie, jeśli będziesz miał takie życzenie albo w małych grupach. Języka będziesz się uczył także w sposób aktywny w swojej pracy i poprzez kontakt ze społecznością lokalną a także uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez miejscowe szkoły, instytucje czy organizacje pomocowe.

 

Rodzaje kursów

Oferta kursów językowych jest skierowana zarówno do osób biorących udział w zagranicznych stażach i wolontariatach, jak i tych zainteresowanych nauczaniem języka, dla których byłby to główny powód wyjazdu za granicę.  

Samodzielny kurs językowy (bez udziału w wolontariacie)

Do wyboru są następujące opcje:

  • 30 godzin kursu językowego w ciągu 2 tygodni pobytu
  • 45 godzin kursu językowego w ciągu 3 tygodni pobytu
  • 60 godzin kursu językowego w ciągu 4 tygodni pobytu

Decydując się na kurs intensywny bądź gotowy na to, że zajęcia odbywają się codziennie, od poniedziałku do piątku i trwają zwykle od 3 do 4 godzin. Tak duża częstotliwość zajęć pozwala uczestnikowi w stosunkowo krótkim czasie opanować podstawy danego języka niezbędne do komunikacji. W dłuższej perspektywie uczestnicy uczą się już nie tylko podstaw, ale też sztuki konwersacji i kultury kraju, do którego przyjechali. 

Kurs językowy jako dodatek do wolontariatu

Możesz połączyć wolontariat i kurs językowy. W takim przypadku angażujesz się w pracę wolontariacką w godzinach porannych, a popołudniu odbywać się będzie kurs językowy. Do wyboru są pakiety 5, 14, 30 i 60 godzinne.

Feedback
You seem interested in our projects! Care to tell us more?
Z chęcią!Nie dziękuje.